دسته بندی ها :
ساندبار چیست و آیا ارزش خرید دارد؟

ساندبار چیست و آیا ارزش خرید دارد؟

بخش لوازم صوتی و تصویری  و شرکت های  تولید کننده این وسایل همواره در صدد طراحی و توسعه محصولات خود و مجهز کردن آن ها به تکنولوژی های روز دنیا بوده اند.

یکی از آخرین محصولات عرضه شده در حوزه لوازم صوتی، ساندبارها هستند.از دید بسیاری از منتقدان، ساندبارها بهترین گزینه برای گرفتن یک تجربه صوتی خوب از تلویزیون هستند.

همان‌گونه که از نام این دستگاه مشخص است،‌ در بیشتر موارد با نوار زیبا و جمع و جوری طرف هستیم که در آن معمولا بلندگو‌ها به ترتیبی افقی در کنار هم به خط شده‌اند. ساندبار‌ها دستگاه‌هایی هستند که به فضای کمی برای نصب یا قرارگیری خود احتیاج دارند و معمولا در مکانی در پایین و جلو تلویزیون قرار داده می‌شوند. یکی از ویژگی‌های خوب چنین دستگاه‌هایی این است که به راحتی و صرفا با یک کابل به تلویزیون متصل می‌شوند و این گونه دیگر خبری از مدیریت سیم‌ها و بلندگو‌های پرتعداد تجهیزاتی همانند سینمای خانگی نخواهد بود.

ساند بارها هم البته نقاط ضعف و قوتی دارند که شاید بتوان جمع و جور بودن و عدم نیاز به سیم کشی و حجم صدای مناسب با فضاهای محدود اکثر منازل موجود و از همه مهمتر سازگاری با انواع ورودی ها را نقاط قوت و توان پایین بخش آمپلی فایر و عدم تفکیک صدای مناسب و عدم کیفیت در مدل های ارزان قیمت و نداشتن پلیر دیسک را مهمترین نقاط ضعف ساند بارها دانست.

ساندبار چیست و آیا ارزش خرید دارد؟

 

یک ساندبار خوب چه ویژگی هایی دارد؟

با توجه به صحبت‌های گفته شده یک ساندبار خوب تا به این جای کار در کنار بلندگو‌هایی باکیفیت، بهتر است دارای تجهیزات ساب‌ووفر هم باشد. دلیل این مسئله این است که وجود یک ساب‌ووفر برای شنیدن باس‌های عمیق (Deep Bass) و صداهایی با فرکانس پایین (low-frequency) لازم است و برای همین اگر کمی هم به دنیای موسیقی و یا حتی صدای ریز و درشت انفجارهای درون فیلم‌ها علاقمند باشید، وجود چنین تجهیزات صوتی برای شما ضروری خواهد شد.

ویژگی دیگری که معمولا ساندبار‌های امروزی از آن پشتیبانی می‌کنند، قابلیت اتصال بی‌سیم به آن‌ها برای پخش موسیقی و البته کنترل صدا و تنظیمات آن‌ها است. مهم‌ترین روشی که برای این مسئله مورد استفاده قرار می‌گیرد، تکنولوژی بلوتوث است و برای همین بهتر است در کنار بررسی وجود چنین قابلیتی، به میزان برد بلوتوث دستگاه هم کمی دقت کنید.

وجود درگاه USB، شیار کارت حافظه جانبی و همچنین وجود اتصالاتی همانند درگاه اپتیکال (Optical) برای اتصال به تلویزیون از ویژگی‌های مثبتی است که یک ساندبار می‌تواند داشته باشد. در مورد درگاه اتصال کابل اپتیکال همین مقدار بدانید که وجود چنین درگاهی و البته استفاده از آن این تضمین را برای شما ایجاد می‌کند که از صدایی با نویز کمتر بهره ببرید و البته مشکلی هم بابت کابل‌کشی در مسافت‌های طولانی‌تر نداشته باشید.

تجهیزات جداشونده یکی دیگر از ویژگی‌های یک ساندبار مناسب است. دقت کنید به صورت پیش‌فرض کسی انتظار این را ندارد که بتوان بلند‌گوهای این دستگاه را از هم جداکند و هر کدام را در مکان متفاوتی قرار دهد. با این حال وجود چنین قابلیتی می‌تواند دست شما برای طراحی یک دکوراسیون زیبا‌تر بیش از پیش فراهم کند. امروزه بعضی از ساندبار‌ها چنین قابلیتی دارند که شما بتوانید از هر یک از بلند‌گوهای آن صدای متفاوتی را پخش کنید که در شرایط خودش می‌تواند قابلیت کاربردی برای شما باشد.

ساندبار چیست و آیا ارزش خرید دارد؟

 

سخن پایانی:

به طور کلی میتوان گفت که ساندبارها یکی از باکیفیت ترین لوازم صوتی و تصویری موجود در بازار هستند که نیاز مشتری را به یک سیستم صوتی خوب و با کیفیت صدای قابل قبول و حجم و اندازه مناسب فراهم میکند.دارا بودن امکانات متعدد از جمله اتصال بلوتوث،درگاه صدای اپتیکال و درگاههای دیگر که روی این مدل سیستم ها تعبیه شده، آن ها به یکی از پرفروش ترین کالاهای صوتی تبدیل کرده است.