دسته بندی ها :
عملکرد کانوکشن در مایکروویو چیست؟

عملکرد کانوکشن در مایکروویو چیست؟

در هنگام خرید اجاق گاز فردار یا مایکروویو باید به گزینه هایی توجه کرد تا انتخابی خوب و بهینه داشته باشیم.یکی از این گزینه ها و قابلیت ها وجود convection fan  است.

عملکرد کانوکشن فن چیست؟

یک روز سرد زمستان را در نظر بگیرید که باد می‌وزد در این شرایط ما سرما را بیشتر احساس میکنیم نسبت به روزی دیگر که دما یکسان است و بادی نمی‌وزد. این مثال مشابه پخت و پز با فن کانوکشن است. در فر با ویژگی convection  حرارت بیشتر شده و همچنین گرما در تمام نقاط فر به طور یکنواخت پخش می‌شود.

در استفاده از فر بدون کانوکشن، گرما از دیواره‌های فر به مواد غذایی منتقل می‌شود که در این حالت حرارت در نقاط مختلف فر متفاوت است و ممکن است در یک نقطه حرارت بیشتر از نقاط دیگر باشد در نتیجه موادغذایی هم به‌طور یکنواخت نمی‌پزند که تکنولوژی کانوکشن این مشکل را برطرف کرده و باعث می‌شود که در زمان استفاده از فر گرما به‌طور یکسان در محفظه فر پخش شود.

عملکرد کانوکشن در مایکروویو چیست؟

چرا باید از کانوکشن استفاده کنیم؟

۱-پخت مواد غذایی سریع میشود. از آنجایی که هوای گرم علاوه بر اطراف به طور مستقیم روی مواد غذایی اثر میگذارد،پخت و پز را حدود ۲۵ درصد تسریع میبخشد.

۲-پخت یکسان. در فرهای معمولی هوای گرم در قسمت های مخلف متفاوت است اما در فر با فن کانوکشن به دلیل چرخش هوای گرم حرارت در محفظه فر یکسان بوده در نتیجه پخت مواد غذایی نیز یکسان صورت می گیرد.

۳-مواد غذایی بهتر برشته میشوند. در فرهای معمولی رطوبت مواد غذایی نمیتواند خارج شود بنابراین هوای فر مرطوب شده و برشته شدن مواد غذای اغلب یا زمان زیادی میبرد یا به خوبی انجام نمی گیرد.

۴-صرفه جویی در مصرف انرژی. در فر با قابلیت کانوکشن مواد غذایی سریع تر و با دمای پایین تری آماده می شوند.در نتیجه انرژی کمتری نسبت به فرهای معمولی مصرف می شود.

نکاتی که در هنگام استفاده از Convection Fan باید به آن توجه کرد:

  • دما در فر کانوکشن به سرعت و به‌طور یکنواخت بالا می‌رود. درجه حرارتی که در دستورهای پخت وجود دارد برای فرهای معمولی است و برای پخت مواد غذایی در فرهای کانوکشن درجه حرارت را باید ۲۵ درجه سانتی‌گراد کاهش دهید و برای غذاهایی که زمان پخت طولانی‌تری دارند بهتر است دما را ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد کم کنید.
  • از ظروف بدون دیواره یا با دیواره کوتاه مانند سینی فر استفاده کنید تا مطمئن شوید هوا در جریان است.
  • در پخت غذا با فر کانوکشن بهتر است قبل از پایان پخت غذا را چک کنید.
  • توصیه می‌شود در هنگام پخت گوشت روی آن را با فویل نپوشانید. در فر کانوکشن سطح غذا سریع برشته می‌شود اما این به آن معنا نیست که غذای شما پخته باشد پس بهتر است از دماسنج آشپزخانه استفاده کنید و یا غذا را تست کنید.