دسته بندی ها :
عواملی که در هنگام خرید آون توستر باید به آن‌ها توجه کنیم

با توجه به ترجیحات شخصی شما، نوع آشپزی که انجام می دهید، فضایی که برای نگهداری این دستگاه در نظر گرفته اید، آون توستر خود را انتخاب کنید. در این قسمت مهم ترین نکاتی که در هنگام خرید آون توستر باید در نظر بگیرید را مطرح می کنیم:

اندازه

قبل از خرید آون توستر مطمئن شوید فضای کافی برای نگهداری آن را دارید، چه بخواهید در داخل کابینت آن را نگهداری کنید و چه بر روی کابینت. البته این دلیل نباید شما را وادار به خرید یک آون تویتر کوچک کند. چون وقتی در مقیاس زیاد آشپزی می کنید بنابراین به یک آون توستر بزرگتر احتیاج دارید. به سایز ظروف خود دقت کنید آیا این ظروف درون آون توستر شما قزاز می گیرند؟ اون توستر در اندازه های زیادی عرضه می شوند، بنابراین عجله نکنید با توجه به فضای آشپزخانه، سایز ظرف های مورد استفاده تان و مقدار غذایی که در هر نوبت طبخ می کنیم، سایز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نوع استفاده

قبل از خرید آون توستر به این نکته توجه کنید که از این دستگاه چه انتظاراتی دارید، ایا قصد شما از خرید اون توستر ققط برشته و تست کردن غذا است، یا با آن می خواهید شیرینی ها و پیتزاهای مختلفی طبخ کنید و یا قصد پخت یک گوشت خوشمزه را دارید؟ همه این سوالات می توانند در تصمیم گیری شما موثر باشند. البته می توانید به علایق آشپزی خود نیز بیشتر بیاندیشد. گاهی خرید یک وسیله جدید می تواند انگیزه ای برای درست کردن غذاهای جدید و خوشمزه تر باشد.

هزینه

فرهای فن دار که فرایند طبخ بهتری دارند نسبت به مدل های ساده، هزینه بیشتری دارند. در واقع پاسخ این سوال که شما مایل هستید چقدر پول برای یک آون توستر بپردازید با انتظارات شما از این دستگاه رابطه تنگاتنگی دارد. مثلا فقط می خواهیم با آن غذا گرم کنید؟ اگر این انتظار را از آون توستر خود دارید مدل های ارزان قیمتی در بازار وجود دارد.

محدوده دما

محدوده تنظیمات دما را در مدل مورد نظر خود بررسی کنید. اگر غذایی که می خواهید طبخ کنید به محدوده ای دما احتیاج دارد که فراتر از مدل شماست، شما به سرعت از خرید خود پشیمان می شوید.

تنظیمات پیش فرض

بسیاری از انواع مدل های آون توستر تنظیمات پیش فرضی دارند. این تنظیمات نه تنها باعث سهولت در استفاده آنها می شود، بلکه قبل از اینکه به خرید اقدام کنید، به شما این اطلاعات را می دهد که چه نوع مدلی برای شما مناسب تر است. تعدادی از این تنظیمات شامل موارد زیر است:
تست و برشته کردن، برشته کردن بیشتر، گرم کردن، یخ زدایی، پخت شیرینی، پیتزا، بیسکویت وکوکی ها،…

خاموش شدن اتوماتیک

اگر نگران سوختن غذایتان هستید از مدلی استفاده کنید که قابلیت خاموش شدن اتوماتیک دارد. در واقع شما تایمر را تنظیم می کنیم، در ساعت مقرر آلارم به صدا در می آید و شما می توانید به سراغ مواد غذایی خود بروید و آنها را از فر خارج کنید.

قابلیت پخت و گرمای یکنواخت

قابلیت گرمای یکنواخت یکی از مهم ترین قابلیت های یک فر می باشد. اگر مدل ساده را انتخاب کنید باید مرتب جای مواد غذایی را تعویض کنید تا همه قسمت های غذا به یک اندازه طبخ شوند، قسمتی خام و قسمتی خیلی برشته نشود. اگر می خواهید مواد غذایی به صورت یکنواخت طبخ شود از فر های فن دار (فناوری کنواکشن) استفاده کنید.

سهولت استفاده و تمیز کردن آن

اگر فرها دارای نمایشگری باشد که تنظیمات را به صورت دیجیتال نشان دهد، استفاده از آن آسان تر می شود. همانطور آون توستر نیز مانند بقیه وسایل آشپزخانه باید تمیز شود، از مدل هایی استفاده کنید تمام قسمت های آن به راحتی در دسترس باشد و بتوان آن را تمیز کرد. فرهای جدید نسبت به مدل قبلی خود، آسان تر تمیز می شوند.

برچسب ها :